"Lisek"

Któż z nas nie pamięta albo nie zna zabawy w liska. Chodzi lisek w koło drogi tylko w wersji angielskiej , może nam służyć do powtórek piosenek albo po prostu gdy dzieci są znudzone.

Prosimy dzieci aby usiadły w kole i wybieramy jedno dziecko by było liskiem. Następnie dzieci śpiewają piosenkę w języku angielskim alisek chodzi dookoła koła. Gdy dzieci przestają śpiewać „lisek” dotyka jedno z dzieci, albo wrzuca woreczek do rączek. Siedzące dziecko próbuje złapać liska , a lisek stara się zająć jego miejsce. Dziecko staje się nowym lisem i zabawa toczy się dalej. Jeżeli dziecko dogoni i złapie "lisa" może wrócić na swoje miejsce, a lisek szuka kogoś innego komu zechce zająć dom. Zabawa toczy się dalej.