Witamy !

Portal powstał z myślą o nauczycielach, którzy uczą języka angielskiego w przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych.  Celem strony jest  wzajemna pomoc  oraz wymiana  doświadczeń, aby  lekcje stawały się ekscytującą przygodą  zarówno dla małych uczniów jak i nauczycieli.

Zapraszam do zapoznania się z treścią strony:

• ·         „Lekcje ” – Przykładowe lekcje  z dokładnym opisem  działań nauczyciela.
  • ·         „Zabawy” – Gry i zabawy ruchowe w języku angielskim które urozmaicają  twoje lekcje.
  • ·    „Gry” – Baza odnośników do multimedialnych gier językowych które mogą być wykorzystane z tablicą    interaktywną.
  • ·     „Piosenki” – Nic tak nie zapada w pamięć jak dobrze skomponowana, skoczna piosenka. W tym dziale znajdziesz mnóstwo piosenek praktycznie do każdego bloku tematycznego.
  • ·         „Forum” – Miejsce w którym wymieniamy się doświadczeniami.

Witam ponownie po krótkiej przerwie. Sprzedaż e-booka przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Widać tematyka nauczania języka angielskiego w przedszkolu staje się coraz bardziej popularna :) Oczywiście nie spoczywam na laurach. Projekt cały czas jest rozwijany. Obecnie trwają dalsze prace nad książką - planowana jest wersja papierowa zawierająca nie tylko szczegółowe rozpiski każdej lekcji i zabaw, ale także zdjęcia które jeszcze bardziej ułatwią Państwu nauczanie.

• Pracujemy także nad wersją dla rodziców, którzy nie mieli styczności z językiem angielskim, ( z wymową poszczególnych słów)
  • Wszystkie osoby, które zakupiły bądź zakupią e-booka, dostaną nową wersję ze zdjęciami zupełnie za darmo!
  • W planach są także nagrania piosenek śpiewanych przez przedszkolaków.
  • Niespodzianka :)

Dodano lekcję jedenastą!!! Tym razem z działu " Pogoda"

Dodano odpowiedź na pytanie dotyczące piosenek!

Dodano filmik o wykorzystaniu metody TPR w praktyce

UWAGA!

Już jest gotowy jedyny i niepowtarzalny poradnik: " Angielski dla Przedszkolaków"

Dzięki ebookowi dowiesz się:

-  Jak przeprowadzić 41 fascynujących lekcji. Lekcję są opisane krok po kroku

- Poznasz 37 fenomenalnych i wciągających zabaw językowych które uczynią twoje lekcję cudowną przygodą

- Poznasz 21 piosenek z mnóstwem słówek i konstrukcji oraz dowiesz się jak uczyć piosenek i wyliczanek tak by zapadały w pamięć. Jeśli uważasz, że obecne podręczniki oferowane przez wydawnictwa to jedynie drogie malowanki. To ta książka jest dla Ciebie!

TYLKO TERAZ W PROMOCYJNEJ CENIE 29ZŁ

Nauczanie angielskiego w przedszkolach

Nietrudno domyśleć się, że praca z dziećmi  w wieku przedszkolnym znacznie różni się od pracy ze starszymi dziećmi.  Mali uczniowie nie umieją ani pisać ani czytać, nie usiedzą cztery godziny przykute do  ławek ,  są żywe i mają mnóstwo energii  do tego  są ciekawe świata i odbierają go wszystkimi zmysłami. Zazwyczaj potrafią  koncentrować  się na jednej rzeczy nie dłużej niż 5 minut, chyba że coś je naprawdę zafascynuje .

Nauczyciel , który całe życie uczył klasy 4- 6 w skutek reformy wkracza jakoby  nową rzeczywistością.  Jest często on zdezorientowany i zagubiony a liczne grupy, przekraczające nieraz  30 osób, potęgują przerażenie. Niestety wciąż brakuje odpowiednich materiałów, szkoleń oraz pomocy dydaktycznych  które rozwiązałyby problem. Co więcej, studia językowe o specjalizacji nauczycielskiej, także nie przygotują absolwenta do pracy z najmłodszymi. Bombardują one studenta badaniami glottodydaktycznymi, psychopedagogiką i innymi średnio przydatnymi zajęciami nie mającymi nic wspólnego ze szkolną rzeczywistością.  Pomimo że angielski jako przedmiot nauczany jest w przedszkolu od przeszło piętnastu lat, nadal brakuje odpowiednich materiałów które umożliwiłyby nieobeznanemu w temacie nauczycielowi   bezproblemowe prowadzenie lekcji .  A przecież nauczanie przedszkolaków może byś przyjemne, tylko trzeba znać odpowiednie metody ;-)

.

Ciekawe sposoby wykorzystania kart prezentacyjnych

Carol Read znana autorka podręczników do nauki j.angielskiego prezentuje sposoby prezentacji materiału przy pomocy kart prezentacyjnych. Warto skorzystać z rad :)

Skrzynka z narzędziami

Zauważyliście  na naszej stronie znalazł się nowy dział: Narzędzia. W tym miejscu publikowane będą informacje na temat pomocy naukowych które mogą być wykorzystane na lekcjach z j.angielskiego

Na dobry początek polecam trzy strony:

www.englishtips.org - Niesamowita strona, mnóstwo podręczników, książek , materiałów.

www.kizclub.com - Świetna strona z materiałami do nauki języka angielskiego w przedszkolu i nauczaniu zintegrowanym.

http://www.freddiesville.com/ - Strona raczej dla starszych dzieci ale jeśli mamy zdolną grupę i rzutnik przenośny lub tablicę interaktywną do dyspozycji to jak najbardziej można wykorzystać materiały na niej zawarte.

Magicbox - czyli pudełko z wyciętym miejscem na włożenie ręki do którego będzie zawierać różne przedmioty. Zawartość pudełka będzie inna w zależności od działu tematycznego. Dzieci uwielbiają gdy mogą coś dotknąć ,obrócić a później podzielić się spostrzeżeniami z kolegą lub koleżanką. Skąd brać przedmioty do magicznego pudełka? Osobiście polecam sklepy zabawkowe lub kramy odpustowe. Można zaopatrzyć się w całe zestawy z działów owoce, jedzenie i picie , zwierzęta.

TPR w praktyce

Przeglądając youtuba w poszukiwaniu inspiracji znalazłem ciekawe wideo  gdzie nauczyciel w bardzo przystępny sposób  przedstawia metodę nauczania TPR. Więcej słówek i zwrotów, które można nauczyć tą metodą znajdziemy w dziale TPR. Ogólnie polecam kanał :)