Lekcja pierwsza

LEKCJA PIERWSZA [ dział Toys]

Wchodząc do klasy pamiętamy o odpowiedniej aparycji, uśmiechu i mowie ciała.

Procedure 1: Przedstawiamy się, ustalamy zasady jak należy się zachowywać podczas lekcji ( powtarzamy to co Pani mówi) Tłumaczymy dzieciom po co będziemy się uczyć języka angielskiego.

T: „Dzięki lekcjom języka angielskiego będziecie mogli rozmawiać z ludźmi z całego świata, a poza tym będziemy się świetnie bawić”

Procedure 2:

Let’s start- Zaczynamy. Tłumaczymy dzieciom że będziemy witać się inczej niż w języku polskim i zamiast dzień dobry będziemy mówić „ Hello Teacher!” T: „Hello” to znaczy „cześć”  T:Powtarzamy Hello! [ dodajemy gest machania ręką ]  prosimy dzieci aby powtórzyły  kilkakrotnie. Wskazujemy na siebie mówiąc „ I am the teacher”  czyli jestem nauczycielką. Powtórzcie  „Hello teacher”, razem z dziećmi wolno powtarzamy „Hello teacher” Wychodzimy z Sali i Mowimy „ Hello” i prosimy dzieci by powtórzyły Hello teacher” – Powtarzamy procedurę kilkakrotnie.

Procedure 3:

Tłumaczymy dzieciom że nauczymy się piosenki na powitanie [ piosenka nr1] postępujemy zgodnie z systemem nauki piosenek. Śpiewamy razem z uczniami. Będzie to piosenka tzw „Lesson routine”  na rozpoczęcie lekcji, można oczywiście modyfikować piosenki na rozpoczęcie lekcji ale jak na razie wystarczy nam jedna.

Procedure 4: Mówimy uczniom że jako że jest to lekcja języka angielskiego starajmy się mówić tylko po angielsku. Nauczymy się teraz kilka zwrotów w j.angielskim:

- stand up

- sit down

- clap your hands

- jump [ jeśli klasa jest zdolna możemy dodać więcej ] do każdego zwrotu dodajemy jakiś gest w celu zapamiętania danego wyrażenia.

Procedure 5:

Rozkładamy karty prezentacyjne lub przy pomocy zabawek  i uczymy dzieci nowych słówek [ dolly, teddy, kite,blocks]  ( patrz dział jak uczyć słówek). W celu utrwalenia możemy poprosić dzieci o to aby przekazywały sobie karty mówiąc dane słówko po angielsku.

Procedure 6:

Powtórka: Poznane słownictwo możemy powtórzyć przy użyciu zabawy w głuchy telefon

A polecenia TPR po prostu wykonując je jeszcze raz.

Na zakończenie możemy wybrać jedną z  najprostszych zabaw na przykład „Flies are Flying”

Proceduje 7:

Pożegnanie: Uczymy dzieci ze żegnać się też będziemy w języku angielskim mówiąc: ”Goodbye Teacher”  ”Goodbye!” machamy dzieciom na pożegnanie.