Lekcja dziewiąta

LEKCJA NR 25  [ Jedzenie i picie  ]

Objectives:

Wprowadzenie słownictwa związanego z jedzeniem: apples, cheese, cake, sandwiches,   pizza, chicken.

Wprowadzenie pytania:   ”Do you like  ? ”

Wprowadzenie odpowiedzi:  ” Yes I do” / ” No I don’t ”

Procedure 1:  Powitanie!  Powtórzenie piosenek z poprzednich zajęć, powtórzenie czynności TPR

Procedure 2: Dzieci siadają w kółeczku.  Tłumaczymy  małym uczniom , że na dzisiejszej lekcji  poznamy nazwy potraw w języku angielskim. Wyciągamy z pudełka MagicBox  plastikowe imitacje jedzenia. Rozkładamy na dywaniku a następnie prosimy o przekazanie i powtórzenie :

T: Cheese

Po przekazaniu, tłumaczymy dzieciom pytanie:  ”Do you like cheese?” i odpowiedzi Yes I do / No I don’t.

Następnie ćwiczymy pytanie z każdym ze słów:

T: Apples

T: Do you like apples? Yes, I do / No, I don’t

Procedure 4: Dzieci siedzą w kółeczku . Prosimy na środek dwóch uczniów którym powtarzanie wychodziło najlepiej aby przedstawili nam dialog:

S1: Do you like apples

S2: Yes , I do

S2: Do you like pizza?

S1: No,  I don’t

Procedure 5: W celu utrwalenia słownictwa można zastosować jedną zabawę w głuchy telefon lub ciepło zimno

Procedure 6: Pożegnanie