^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  
Get Adobe Flash player

Lekcja siódma

LEKCJA NR 7 [ Ubrania  ]

 

Objectives:  

                      Wprowadzenie nazw ubrań:  dress, trousers , sweater, shoes

                      Wprowadzenie zwrotów "I'm wearing" oraz " Put on / Take off "

                     

Procedure 1:  Powitanie!  Powtórzenie piosenek z poprzednich zajęć . Aby urozmaicić śpiewanie można wykorzystać zabawę w liska lub zorganizować konkurs dzieląc grupę na dwie drużyny.

Procedure 2:  Powtórzenie czynności  TPR . ( Nowe czynności TPR z wykorzystaniem ubrań, później)

Procedure 3:  Rozkładamy karty prezentacyjne i tłumaczymy dzieciom, że dzisiaj nauczymy się nazw ubrań  w języku angielskim. Stosując jedną z technik prezentacji nowego materiału wprowadzamy nowe słówka oraz zwrot ”I’m wearing”  oraz  ”Put on” / ”Take off

 

T: Put on your dress – Dziewczynki udają że ubierają sukienki

T: Put on your trousers -  Dzieci udają że ubierają spodnie

T: Put on your sweater – Dzieci udają że ubierają sweter

T: Put on your shoes – Dzieci udają że ubierają sweter

 

Procedure4:  Change places”- Do przygotowania zabawy potrzebne nam będą szarfy lub hula hop, albo woreczki. Po prostu dowolna  rzecz która będzie symbolizowała jakiś obszar albo pole. Każde z dzieci zajmuje odpowiednie pole. Nauczyciel tłumaczy,  że dzieci będą musiały zmienić miejsce w zależności od posiadania odpowiedniego  koloru lub części garderoby.  Następnie tłumaczy zwrot        “change places” – zmieńcie miejsce. T: “Change places if you are wearing  trousers” , T:” Change places if you are wearing a dress” . Dzieci zmieniają miejsca.

 

Procedure 5: Zabawa w głuchy telefon w celu utrwalenia słownictwa.

 

Procedure 6:  Pożegnanie

Copyright © 2013. Angielski dla Przedszkolaków Rights Reserved.