Lekcja piąta

LEKCJA NR 5 [ Uczucia ]

Procedure 1:   Powitanie!  Powtórzenie piosenek ,rymowanek  można policzyć dzieci

Procedure 2:  Powtórzenie czynności TPR,  dodajemy:   (walk + liczby )

Procedure 3: T: „Today we are going to talk about feelings , dziś będziemy mówić o uczuciach, czyli  jak się czujemy w różnych sytuacjach”  Pokazujemy poszczególne karty tłumacząc jakie to uczucie, zachęcamy uczniów aby powtarzali razem z nami oraz aby sami przedstawiali  poszczególne słowa.

T: Happy [ dzieci powtarzają oraz  się uśmiechają]

T: Sad [ dzieci powtarzają oraz robią smutną minkę]

T: Angry [ prosimy aby dzieci wykonały taki sam  gest jak nauczyciel, niektóre mogą zbyt zaangażować się w zadanie... ]

T:Surprised [ dzieci udają zdziwione]

Procedure 4:

Dzieci siadają , rozkładamy karty prezentacyjne. Używając jedną z technik kart prezentacyjnych ćwiczymy nowopoznane słownictwo.

Procedure 5:

Dzielimy grupę na dwie części  chłopców i dziewczyny[ wyjaśniamy [ słowa boys and girs] :

T: Boys stand here and girls stand here

Na przemian prosimy aby każda z grup przedstawiła zadane uczucie

T: Boys are happy

Procedure 6:

Nauczyciel przedstawia nowe kolory:  black, white, pink purple , stosuje jedną z technik prac z kartami prezentacyjnymi  w celu utrwalenia słownictwa

Procedure 7:  Zabawa ruchowa:   run to /  cold&hot / Głuchy telefon

Porcedure 8:  Zabawa ruchowa : flies are flying

Porcedure 9: Pożegnanie: Piosenka „ Dolly says goodbye”