^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  
Get Adobe Flash player

The Tower Game

The Tower Game ” – Do tej zabawy potrzebne będą plastikowe kubeczki oraz zestaw kart prezentacyjnych najlepiej laminowanych lub wydrukowanych na papierze o dużej gramaturze. Zasady gdy są bardzo proste. Jak sama nazwa wskazuje budujemy wieże.  Rozkładamy karty prezentacyjne  i powtarzamy słowa, które się na nich znajdują. Następnie kładziemy kubek na stoliku ( jeśli nie mamy stolików można pomóc sobie deseczką , nie polecam na dywanie ) i zadajemy pytanie „ What’s this” wskazując na kartę prezentacyjną.  Jeśli uczniowie dobrze odpowiedzą na pytanie kładziemy kartę prezentacyjną na kubeczek, tak samo z następnym słowem. Gdy uczniowie udzielą poprawnej odpowiedzi  budujemy kolejną część wieży kładąc następny kubek na kartę. Zabawa kończy się w chwili gdy zabraknie nam kart prezentacyjnych lub gdy wieża się zawali. Podczas zabawy można wprowadzać dodatkowe słownictwo: „ Be careful” „ Oh no” „ It’s going to fall” . Jeśli nie mamy kubeczków pod ręką z powodzeniem można wykorzystać klocki ( najlepiej drewniane ) albo duże kostki do gry. Na zdjęciach przedstawiona jest łatwiejsza wersja zabawy. Za dobrą odpowiedź stawiamy po prostu dodatkowy element wieży.

Copyright © 2013. Angielski dla Przedszkolaków Rights Reserved.
x

Zapisz się na newsletter i otrzymaj od nas bezpłatny poradnik  :)