fishing rod

Zaczynamy cykl zabaw dla przedszkolaków :) Codziennie jedna zabawa :)

„Fishing rod”. Zabawa ta wymaga odrobinę przygotowania ze strony nauczyciela, ale za to radość z niej płynąca w pełni to rekompensuje. Dodatkowo gra rozwija u dzieci koordynację psycho-ruchową oraz umiejętności manualne. Aby przeprowadzić zabawę, będziemy potrzebowali zabawkowej wędki zakończonej magnesem – razem z zestawem rybek (do kupienia w każdym sklepie z zabawkami). Do tego drukujemy zestaw małych obrazków, które następnie przykleimy na rybki (można od razu wydrukować na papierze samoprzylepnym). Naklejamy słówka, których chcemy nauczyć, na rybki (alternatywnie można wykorzystać do tego spinacz, jeśli nie mamy papieru). Następnie dzielimy uczniów na dwie drużyny. Dwoje reprezentantów podchodzi z wędkami do rybek. Nauczyciel podaje słówko, które dzieci mają złowić. Jeśli reprezentant złowi właściwą rybkę, zdobywa punkt dla swojej drużyny.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj od nas bezpłatny poradnik  :)